Натуральний камінь
Натуральний камінь широко застосовується у виготовленні будівельних, оздоблювальних матеріалів, а також елементів декору для використання в інтер'єрах та ландшафтному дизайні. Будівельні блоки з природного каменю в наші дні практично повністю витіснив доступніший за ціною штучний камінь – бетон, цегла. А ось плити залишаються одним із найпоширеніших та популярних форматів виробів з натурального каменю.
Види виробів із натурального каменю
З натурального каменю виготовляють плити різного розміру, товщини, які застосовуються для облицювання фасадів та цоколів, вхідної групи, а також для оздоблювальних робіт всередині приміщень та навіть для покрівельних робіт. Особливий різновид виробів із природного каменю – бруківка для мощення під'їзних та садових доріжок, майданчиків. За форматом вона нагадує цеглу, тоді як плитка для облицювання стін тонша.
У будівництві використовуються граніт, мармур, травертин, вапняк, сланець, піщаник, черепашник та інші види натурального каменю. Особливо потрібні:
- мармур, міцний камінь, стійкий до високих і низьких температур, але чутливий до хімічно агресивних речовин, схильний до стирання. Кольорова гамма мармуру багата, залежить від родовища;
- травертин, легкий пластичний камінь з високою пористістю, хорошими тепло- та шумоізоляційними характеристиками. Це натуральний камінь переважно теплих відтінків – жовтуватого, кремового;
- сланець, камінь шаруватої структури, який легко поділяється на тонкі пластини, застосовується для виготовлення фасадних та підлогових плит, кам'яної черепиці. Будівельний сланець стійкий до стирання та суворих погодних умов, гігієнічний.
Крім формату (розмірів) та складу будівельні матеріали з натурального каменю відрізняються способом обробки, від якого залежить текстура поверхні:
- колотий (скеля), з навмисне грубою фактурою. Виразність рельєфу рваного каменю дозволяє компенсувати недостатню вираженість текстури, малюнка;
- пиляний, поверхня шорстка, з хорошими протиковзними характеристиками, що важливо для підлогової плитки, бруківки;
- обкатана скеля, рельєф виражений, як у колотого каменю, але гострі краї, виступи згладжені;
- обкатанний (оброблений методом галтування в спеціальних барабанах), імітується тривала дія води, колір в результаті такої обробки стає приглушеним;
- брошований (оброблений щітками), поверхня шорстка, штучно зістарена;
- бучардований, технологія схожа на брашування, але сколи та вм'ятини виходять глибші, більші;
- шліфований і полірований, обидва види обробки роблять поверхню гладкою, але полірування – тонкіший вид обробки, надає дзеркального блиску.
Шліфований та полірований камінь застосовується для облицювання стін, фасадів.
Основні характеристики натурального каменю
Натуральний камінь і вироби з нього мають ряд переваг:
- висока механічна міцність забезпечує довговічність оздоблення;
- морозостійкість та вологостійкість дозволяють використовувати натуральний камінь для зовнішніх робіт;
- вогнестійкість, купити натуральний камінь можна для обробки камінів;
- естетична привабливість, різноманітність дизайнерських рішень.
До недоліків натурального каменю можна віднести високу ціну, примхливість до догляду, солідну вагу (при використанні кам'яних плит для облицювання фундаменту зростає навантаження на носійні конструкції).
Ціна натурального каменю
У натурального каменю ціна залежить від виду, родовища, способу обробки, формату виробів.
Вид натурального каменю | Ціна, грн. |
Мармур | 1367-1943 |
Сланець | 758-1556 |
Травертин | 1134-3740 |
Купити натуральний камінь в компанії Brick Bud
Компанія Brick Bud пропонує багатий вибір природного каменю із Туреччини для фасадних, інтер'єрних, покрівельних робіт, мощення. Вся продукція сертифікована, виготовлена відомими компаніями CUPA, SSQ. Можна ознайомитись зі зразками виробів з натурального каменю в шоурумі Києва та на сайті інтернет-магазину, замовити доставку до будь-якого міста України.